Blog

Ohýbání a lepení plexiskla – dá se plexisklo zpracovávat i ve vlastní režii?
Ohýbání a lepení plexiskla – dá se plexisklo zpracovávat i ve vlastní režii? 2021-05-27

Automatický konfigurátor, který zpřístupňujeme našim klientům, poskytuje široké možnosti v oblasti přípravy přesně takového výrobku, který potřebují. Různorodé tvary, mnoho tlouštěk, barev, možností leštění hran… Díky tomu všemu si mohou nechat jednoduše nacenit výrobek s vysoce personalizovaným detailem. Pokud to nestačí, mohou využít režim nestandardní poptávky a odeslat vlastní projekt připravený v grafickém programu. Díky tomu dostane každý klient, který si u nás objednává, přesně to, co potřebuje – hotový výrobek. Co však dělat v situaci, kdy potřebuje ohýbaný nebo lepený prvek?

Pro více informací »
Podívejte se »
Extrudované nebo lité plexisklo – co mají společného, čím se liší, které z nich vybrat?
Extrudované nebo lité plexisklo – co mají společného, čím se liší, které z nich vybrat? 2021-05-12

Plexisklo, tedy polymethylmethakrylát, je velmi oblíbená umělá hmota využívaná v mnoha oblastech života i v práci: v reklamě, stavebnictví, průmyslu, ale také v domácnosti, zahradě či na chatě. Tento materiál je dostupný v široké škále tlouštěk a barev (např. opálové, saténové, černé či čiré plexisklo), díky čemu je tak univerzální. Jeho univerzálnost také ovlivňuje jednoduché tepelné a mechanické zpracování. Při nákupu se často můžeme setkat s rozdělením na dva poddruhy – extrudované a lité plexisklo. Co znamenají ty názvy a co může odběratel očekávat, když si jedno či druhé vybere? Jaká je jejich cena a jaké mají vlastnosti? Na tyto i na jiné otázky odpovíme v dnešním příspěvku.

Pro více informací »
Podívejte se »
Plexisklo a plný polykarbonát – čím se odlišují, jak s nimi zacházet?
Plexisklo a plný polykarbonát – čím se odlišují, jak s nimi zacházet? 2021-05-05

Plexisklo a plný polykarbonát jsou materiály, které mohou na první pohled vypadat velmi podobně; ba co víc, někdy se stává, že mohou být využívané jako alternativy u plnění té samé nebo podobné funkce. Jak si však vybrat, který z těchto materiálů je lepší, když je nedokážeme úplně odlišit? Odpověď je úplně jednoduchá – plný polykarbonát a plexisklo se ve skutečnosti dost výrazně liší svými vlastnostmi, přičemž nejde o to, který je lepší, ale o rozhodnutí, který z nich se lépe osvědčí v konkrétní situaci.

Pro více informací »
Podívejte se »
Polykarbonátové střešní krytiny — bezpečné řešení po dlouhé léta.
Polykarbonátové střešní krytiny — bezpečné řešení po dlouhé léta. 2021-04-15

Pevný polykarbonát, přestože je stavebním materiálem pro profesionální použití, lze použít také v domácím prostředí. Odolnost proti nárazu, nízká hmotnost, certifikát požární bezpečnosti, vysoká transparentnost – tyto vlastnosti plexiskla znamenají, že se stále více lidí rozhoduje pro jeho použití doma, na zahradě nebo na svém pozemku.

Pro více informací »
Podívejte se »
Plexisklo na balkoně — myslete na bezpečnost!
Plexisklo na balkoně — myslete na bezpečnost! 2021-04-06

Zasklení používané v bytě a na zahradě je skvělý způsob, jak zajistit bezpečnost členů domácnosti, zvýšit atraktivitu interiéru nebo chránit balkon před nárazovým větrem. Toto řešení má však několik nevýhod – sklo je těžké, obtížně se montuje a velmi snadno se poškodí, často se roztříští na ostré střepy. Proto se stále více lidí rozhoduje pro lepší řešení, a to pomocí plexiskla – lehkého, snadno zpracovatelného a mnohem odolnějšího.

Pro více informací »
Podívejte se »
Splashback – plexisklový panel do kuchyně nebo koupelny.
Splashback – plexisklový panel do kuchyně nebo koupelny. 2021-03-22

Jedním z nejnovějších trendů v interiérovém designu je využívání stále většího počtu plastových výrobků. Najdeme je nejen v obývacích pokojích jako dekoraci, ale také v kuchyních a koupelnách jako funkční vybavení. Skvělým způsobem, jak osvěžit vzhled místnosti a dát jí moderní styl, může být instalace speciálního panelu z plexiskla, který ochrání stěny před nečistotami nebo poškozením.

Pro více informací »
Podívejte se »
Čištění plexiskla - jak na to správně?
Čištění plexiskla - jak na to správně? 2021-03-18

Přestože je plexisklo výrazně odolnější než sklo, je potřeba myslet na to, že jde o křehký materiál, náchylný na poškrábání a zašpinění. Informace o tom, jak s ním zacházet, udržovat ho v čistotě či jak si poradit s eventuálními poškozeními, mohou být nezbytné pro to, aby nám zakoupené prvky sloužily co nejdéle. Níže jsou uvedené praktické rady a instrukce týkající se péče o produkty vyrobené z akrylového skla.

Pro více informací »
Podívejte se »
Řezání plexiskla – kterou metodu si vybrat?
Řezání plexiskla – kterou metodu si vybrat? 2021-03-05

Jednou z největších výhod plexiskla a zároveň bezprostřední příčinou jeho všestrannosti je lehkost, s jakou se dá přizpůsobit vlastním potřebám, vyplývající z různých možností jeho zpracování. Ohýbání, lisování, řezání, lepení, leštění, tisk – možnosti jsou prakticky neomezené. Vedle úplné personalizace projektu z hlediska rozměrů a materiálu nabízíme v PlasticExpress i různé metody na výřez vybraného tvaru a na základě požadavku i leštění hran plexiskla diamantem. Jak se od sebe liší dostupné metody, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, pro co se rozhodnout po zohlednění budoucího využití kupovaného tvaru… V tomto článku rozptýlíme tyto a také jiné pochybnosti týkající se technologie zpracování plexiskla.

Pro více informací »
Podívejte se »
Rámeček na fotky z plexi – je to dobrý nápad?
Rámeček na fotky z plexi – je to dobrý nápad? 2021-03-01

Myslím, že každý z nás má doma fotorámeček – a někdo dokonce několik. Jsou ideální pro zdobení stěn fotografiemi nebo plakáty. Co ale dělat ve chvíli, kdy se nám sklo rámečku rozbije? Budeme muset koupit nový? Ne – v tomto příspěvku vám ukážeme, jak poškozený fotorámeček dostal nový život díky bezbarvému plexisklu řezaném na míru.

Pro více informací »
Podívejte se »
Čísla a písmena z plexiskla – navrhněte si vlastní číslo domu!
Čísla a písmena z plexiskla – navrhněte si vlastní číslo domu! 2021-02-24

Představte si projektování a stavbu domu. Kromě zjevných architektonických rozhodnutí chceme, aby každý prvek odpovídal ostatním především vizuálně. Myslíme nejen na způsob tepelné izolace nebo vytápění, ale také na vzhled interiéru, nábytek, barvy stěn a dekorace. Jeden aspekt, který musíme vzít v úvahu, je vzhled čísla domu - bude viditelný například na vchodových dveřích nebo na zdi budovy. Pamatujte, že označení nemovitosti na viditelném místě číslem je povinné a nedodržení tohoto ustanovení může mít za následek pokutu až několik tisíc korun.

Pro více informací »
Podívejte se »
Váš prohlížeč není podporovaný!

Fungování konfigurátoru nemusí být správné. Pro správné zobrazení této stránky aktualizujte svůj prohlížeč

×