Blog

Řezání plexiskla: Kterou metodu si vybrat
Řezání plexiskla: Kterou metodu si vybrat 2023-02-16

Jednou z největších výhod plexiskla a zároveň bezprostřední příčinou jeho všestrannosti je lehkost, s jakou se dá přizpůsobit vlastním potřebám, vyplývající z různých možností jeho zpracování. Ohýbání, lisování, řezání, lepení, leštění, tisk – možnosti jsou prakticky neomezené. Vedle úplné personalizace projektu z hlediska rozměrů a materiálu nabízíme v PlasticExpress i různé metody na výřez vybraného tvaru a na základě požadavku i leštění hran plexiskla diamantem. Jak se od sebe liší dostupné metody, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, pro co se rozhodnout po zohlednění budoucího využití kupovaného tvaru… V tomto článku rozptýlíme tyto a také jiné pochybnosti týkající se technologie zpracování plexiskla.

Pro více informací »
Podívejte se »
Jak čistit a udržovat polykarbonátové desky plné?
Jak čistit a udržovat polykarbonátové desky plné? 2023-02-09

Plný polykarbonát se vyznačuje vysokou odolností proti poškození. Je mnohem odolnější než klasické sklo. Nicméně jeho čištění a péči je třeba věnovat velkou pozornost — především proto, že materiál je poměrně citlivý na poškrábání. V praxi však stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel, abyste se mohli těšit z krásných a dobře udržovaných polykarbonátových povrchů po mnoho let.

Pro více informací »
Podívejte se »
Jaké jsou tloušťky plexiskla? Jakou tloušťku zvolit pro různé použití?
Jaké jsou tloušťky plexiskla? Jakou tloušťku zvolit pro různé použití? 2023-01-30

Tloušťka plexi je jedním z nejdůležitějších parametrů tohoto materiálu. Právě tloušťka do značné míry určuje, jak tuhá bude deska z plexiskla nebo součást vyříznutá z tohoto materiálu. V tomto krátkém průvodci najdete základní informace o tloušťce plexiskla a o tom, jak ji přizpůsobit konkrétním účelům.

Pro více informací »
Podívejte se »
Plexisklo a plný polykarbonát: Čím se odlišují, jak s nimi zacházet
Plexisklo a plný polykarbonát: Čím se odlišují, jak s nimi zacházet 2023-01-12

Plexisklo a plný polykarbonát jsou materiály, které mohou na první pohled vypadat velmi podobně; ba co víc, někdy se stává, že mohou být využívané jako alternativy u plnění té samé nebo podobné funkce. Jak si však vybrat, který z těchto materiálů je lepší, když je nedokážeme úplně odlišit? Odpověď je úplně jednoduchá – plný polykarbonát a plexisklo se ve skutečnosti dost výrazně liší svými vlastnostmi, přičemž nejde o to, který je lepší, ale o rozhodnutí, který z nich se lépe osvědčí v konkrétní situaci.

Pro více informací »
Podívejte se »
Extrudované nebo lite plexisklo: Co mají společného, čím se liší, které z nich vybrat
Extrudované nebo lite plexisklo: Co mají společného, čím se liší, které z nich vybrat 2023-01-04

Plexisklo, tedy polymethylmethakrylát, je velmi oblíbená umělá hmota využívaná v mnoha oblastech života i v práci: v reklamě, stavebnictví, průmyslu, ale také v domácnosti, zahradě či na chatě. Tento materiál je dostupný v široké škále tlouštěk a barev (např. opálové, saténové, černé či čiré plexisklo), díky čemu je tak univerzální. Jeho univerzálnost také ovlivňuje jednoduché tepelné a mechanické zpracování. Při nákupu se často můžeme setkat s rozdělením na dva poddruhy – extrudované a lité plexisklo. Co znamenají ty názvy a co může odběratel očekávat, když si jedno či druhé vybere? Jaká je jejich cena a jaké mají vlastnosti? Na tyto i na jiné otázky odpovíme v dnešním příspěvku.

Pro více informací »
Podívejte se »
Ohýbání a lepení plexiskla - Zpracování plexiskla doma
Ohýbání a lepení plexiskla - Zpracování plexiskla doma 2022-12-16

Automatický plexi online konfigurátor, který zpřístupňujeme našim klientům, poskytuje široké možnosti v oblasti přípravy přesně takového výrobku, který potřebují. Různorodé tvary, mnoho tlouštěk, barev, možností leštění hran…

Pro více informací »
Podívejte se »
Plexisklo vs polykarbonát a sklo – porovnáváme tyto tři plasty!
Plexisklo vs polykarbonát a sklo – porovnáváme tyto tři plasty! 2022-12-07

Plexisklo i plný polykarbonát jsou dva materiály, které stále častěji nahrazují tradiční sklo. Pokud sami uvažujete o použití některého z těchto materiálů místo skla, připravili jsme pro Vás dnes stručné srovnání těchto tří materiálů.

Pro více informací »
Podívejte se »
PLEXIGLAS® Optical HC – nepoškrábavé plexisklo!
PLEXIGLAS® Optical HC – nepoškrábavé plexisklo! 2022-11-30

Plexisklo je univerzální materiál s mnoha výhodami. Má však drobnou nevýhodu, která znamená, že materiál nebude fungovat v každé situaci. Jde samozřejmě o citlivost plexiskla na poškrábání, o které jsme se na našich webových stránkách již zmínili. Ukazuje se však, že i tento problém lze vyřešit. Pod značkou německého výrobce PLEXIGLAS® vzniklo neškrábavé plexisklo Optical HC. Pojďme se tedy dnes podívat, jaké vlastnosti má plexisklo PLEXIGLAS® Optical HC a kde ho lze použít.

Pro více informací »
Podívejte se »
PLEXIGLAS® TEXTURES – plexisklo PYRAMID
PLEXIGLAS® TEXTURES – plexisklo PYRAMID 2022-11-24

Pyramidová struktura, převzatá přímo z historie, již našla praktické využití v mnoha oblastech našeho života. Řešení založená na pyramidové struktuře lze nalézt ve stavebnictví, nábytkářství, automobilovém průmyslu nebo dokonce v letectví. Tato robustní struktura našla uplatnění také v průmyslu umělých hmot. Jedna z předních značek v oboru vytvořila speciální typ plexiskla na základě této struktury – Plexiglas® Textures. Podíváme se dnes, co je to Plexiglas® Textures a jaké jsou možnosti použití tohoto typu plexiskla.

Pro více informací »
Podívejte se »
Požární odolnost plastů. Polykarbonát vs. Plexisklo
Požární odolnost plastů. Polykarbonát vs. Plexisklo 2022-11-15

Již ve fázi výstavby musí investor přijmout řadu rozhodnutí, která budou mít přímý dopad na požární bezpečnost budovy. Jde především o výběr správných materiálů, které v případě vzniku požáru neurychlí jeho šíření. Dnes si porovnáme hořlavost dvou plastů nejčastěji používaných ve stavebnictví: plexiskla a polykarbonátu.

Pro více informací »
Podívejte se »
Profesionální zpracování plexiskla u Plasticexpress
Profesionální zpracování plexiskla u Plasticexpress 2022-11-02

Plexisklo, známé také jako akrylátové sklo, je v současné době velmi oblíbené. Je známé především jako levná a odolná náhrada tradičního skla. Tento materiál je ceněn také pro snadnou zpracovatelnost – lze jej řezat, ohýbat, vrtat a brousit téměř podle libosti. Často k tomu dobře poslouží i amatérské nástroje. Při realizaci složitých nebo precizních projektů se však vyplatí využít možností, které nabízí profesionální zpracování plastů. To zaručuje perfektní výsledek a dokonalou povrchovou úpravu – a to i u velmi složitých kusů.

Pro více informací »
Podívejte se »
Jak řezat polykarbonát doma bezpečně a efektivně? Průvodce pro začátečníky
Jak řezat polykarbonát doma bezpečně a efektivně? Průvodce pro začátečníky 2022-10-12

Plný polykarbonát je oblíbený materiál, který je ideální pro různé DIY projekty. S trochou cviku si z něj můžete sami vyrobit různé kryty, zastřešení a dokonce i dekorativní prvky. Někdy se používá také při stavbě pařenišť, skleníků nebo zimních zahrad. K tomu je však třeba znát nejen specifika samotného materiálu, ale také vhodné techniky jeho zpracování. Jedinou nevýhodou domácího řezání plastů je riziko spojené s použitím nevhodných přípravků. Důvodem je riziko poškození suroviny nebo samotných nástrojů. Jak tedy správně provést řezání plného polykarbonátu doma, abyste se po instalaci všech dílů mohli těšit z dokonale provedeného projektu?

Pro více informací »
Podívejte se »
Polykarbonát: Vlastnosti
Polykarbonát: Vlastnosti 2022-10-04

Plný polykarbonát se používá téměř ve všech průmyslových odvětvích. To je dáno především výjimečnými vlastnostmi polykarbonátu, které jsou srovnatelné i se surovinami, jako je hliník. V mnoha ohledech se podobá plexisklu, a proto se někdy používá jako jeho náhrada. Mezi těmito materiály existují některé důležité rozdíly. Proto jsme připravili stručný popis polykarbonátu, který Vám pomůže zodpovědět nejčastější otázky ohledně jeho vlastností a možností použití.

Pro více informací »
Podívejte se »
Ochranné kryty pro průmyslové stroje z plného polykarbonátu
Ochranné kryty pro průmyslové stroje z plného polykarbonátu 2022-09-23

Vyrábíme různé typy ochranných krytů pro použití u průmyslovky, které jsou vyrobeny z plného polykarbonátu vynikající kvality. Jedná se především o ochranné kryty strojů, které zajišťují bezpečnost pracovníků a ostatních osob ve výrobních halách. Díky jedinečným vlastnostem použitého materiálu a modernímu výrobnímu procesu mají výrobky Plastic Express nejvyšší kvalitu, která zaručuje bezpečnost a trvanlivost. Díky našim zkušenostem splňujeme očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků a nabízíme špičkové ochranné kryty za vynikající ceny. Kromě toho poskytujeme odbornou pomoc při výběru nejlepších řešení pro Vaše potřeby. Ochranné kryty strojů — požadavky

Pro více informací »
Podívejte se »
Čištění plexiskla – jak to udělat správně?
Čištění plexiskla – jak to udělat správně? 2022-09-13

Přestože je plexisklo výrazně pevnější než sklo, nemělo by se zapomínat, že je křehké a náchylné k poškrábání a znečištění. Aby Vám zakoupené formované kusy sloužily co nejdéle, je důležité vědět, jak s nimi zacházet, čím vyčistit plexisklo a jak se vypořádat s případným poškozením. Zde jsou praktické tipy a pokyny pro péči o výrobky z akrylátového skla.

Pro více informací »
Podívejte se »
Eko plexisklo – aneb 3 možnosti využití recyklovaného plexiskla!
Eko plexisklo – aneb 3 možnosti využití recyklovaného plexiskla! 2022-08-11

V minulosti jsme opakovaně zdůrazňovali, že akrylátové sklo je materiál šetrný k životnímu prostředí. Abychom vyhověli potřebám našich zákazníků, zavedli jsme do našeho sortimentu nový typ akrylátového skla – ekologické plexisklo. Je vyrobeno výhradně ze surovin ze sekundárního trhu.

Pro více informací »
Podívejte se »
Plastové zrcadlo z plexiskla – kde se nejlépe osvědčí?
Plastové zrcadlo z plexiskla – kde se nejlépe osvědčí? 2022-07-19

Zrcadlové plexisklo je jednou z novinek v naší nabídce. Tento materiál nám dává možnost vytvářet mimořádně výrazné dekorativní prvky. V dnešním průvodci se Vám pokusíme přiblížit vlastnosti zrcadel z plexiskla a představit Vám některé způsoby použití tohoto typu akrylátového skla.

Pro více informací »
Podívejte se »
Svítidlo z plexiskla – levný způsob, jak osvěžit interiér
Svítidlo z plexiskla – levný způsob, jak osvěžit interiér 2022-07-05

Jednou z největších výhod plexiskla je snadné zpracování tohoto materiálu. Plexisklo můžeme podrobit mechanickému i tepelnému zpracování. Díky tomu lze s plexisklem dosáhnout různých tvarů a forem. V mnoha případech tento materiál nahrazuje sklo. Plexisklo používáme denně ve stavebnictví nebo v reklamě. Podívejme se tedy, zda lze plexisklo použít při výrobě svítidel a různých typů osvětlení.

Pro více informací »
Podívejte se »
Vrtání do polykarbonátu
Vrtání do polykarbonátu 2022-06-08

Polykarbonát je univerzální plast, jehož technické parametry jsou podobné jako u plexiskla. Na rozdíl od svého konkurenta však vykazuje větší odolnost vůči mechanickým vlivům – při nárazu se neláme ani neohýbá. Je přibližně 25krát pevnější než sklo a mnohem pevnější než akryl. V tomto článku představíme nejdůležitější informace o tomto polymerním plastu a vrtání jako oblíbené metodě jeho zpracování.

Pro více informací »
Podívejte se »
Plexisklo kostka – jak ji používat?
Plexisklo kostka – jak ji používat? 2022-06-02

Plastová kostka je prvek s velkým potenciálem, který se však stále používá poměrně zřídka. Dnes se dozvíte, k čemu lze použít silné průhledné plexisklo a jaké jsou možnosti použití tohoto typu materiálu.

Pro více informací »
Podívejte se »
Váš prohlížeč není podporovaný!

Fungování konfigurátoru nemusí být správné. Pro správné zobrazení této stránky aktualizujte svůj prohlížeč

×