Řezání plexiskla: Kterou metodu si vybrat

2023-02-16
Řezání plexiskla: Kterou metodu si vybrat

Jednou z největších výhod plexiskla a zároveň bezprostřední příčinou jeho všestrannosti je lehkost, s jakou se dá přizpůsobit vlastním potřebám, vyplývající z různých možností jeho zpracování. Ohýbání, lisování, řezání, lepení, leštění, tisk – možnosti jsou prakticky neomezené. Vedle úplné personalizace projektu z hlediska rozměrů a materiálu nabízíme v PlasticExpress i různé metody na výřez vybraného tvaru a na základě požadavku i leštění hran plexiskla diamantem. Jak se od sebe liší dostupné metody, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, pro co se rozhodnout po zohlednění budoucího využití kupovaného tvaru… V tomto článku rozptýlíme tyto a také jiné pochybnosti týkající se technologie zpracování plexiskla.

Čím řezat plexisklo? Zde jsou 3 nejoblíbenější metody

Řezání plexiskla pilou

Když nám záleží na rychlosti vyhotovení objednávky, bude nejlepší volbou řez panelovou pilou. Zařízení od firmy Schelling, které je součástí strojového vybavení, zaručuje vysokou preciznost vykonání – až 0, 1 mm na 3 m délky materiálu. Jediným omezením této metody zpracování je řez pouze pod pravým úhlem – v praxi to znamená, že je dostupná tehdy, když si v našem konfigurátoru vyberete pravoúhelník bez otvorů. Po řezu zůstává na plexiskle matná hrana, co vypadá o něco méně esteticky než po řezu laserem. Proto je ideálním řešením v případě průmyslových objednávek nebo u prvků, jejichž hrany nejsou exponované (jako např. kliprám z plexiskla, o kterém jsme psali zde).

 

Hrana po zpracování pilou – viditelné charakteristické pozůstatky po řezu

 

Leštění plexiskla diamanty

Když si objednáte pravoúhelníkový tvar, ale kromě výhodné ceny je důležitá i co nejvyšší estetická hodnota, můžete se rozhodnout pro dodatečné leštění hrany vyřezaného tvaru diamantem. Španělské stroje od firmy Bermag díky přírodním diamantům umožňují získání ideálně vybroušeného a lesklého povrchu s maximální délkou 1989 mm. Speciální technologie udržuje opracovávaný materiál naprosto bez pohybu, což zaručuje nejvyšší kvalitu i v případě velkých objednávek. Takto vyleštěná hrana se hladkostí a průhledností vyrovná sklu a vypadá nezvykle efektně, přičemž, samozřejmě, disponuje výhodami plexiskla v oblasti hmotnosti či odolnosti.

 

Hrany vyleštěné diamanty jsou ideálně hladké

 

Řezání plexiskla laserem 

Třetí metoda zpracování dostupná v PlasticExpress je řez laserovým ploterem. Je to metoda nabízející nejvíce možností z hlediska tvaru – německé stroje značky Eurolaser se dají naprogramovat tak, že vytvoří doslova cokoliv, a to pomocí specializovaného programu a vektorového grafického souboru, který obsahuje projekt. Zařízení jsou ovládaná počítači, a proto je pro ně charakteristická vysoká preciznost – soustředěný laserový paprsek řeže plexisklo rychle a bezchybně. Hrana prvku je hladká a velmi estetická, protože ploter jednoduše taví materiál. Jak je to uvedeno i v informacích v našem FAQ, plexisklo je nesnadno hořlavé a nevylučuje žádné škodlivé látky, což zaručuje bezpečnost jak operátorovi, tak i životnímu prostředí. Laser dokáže vyřezat jakýkoliv tvar viditelný v našem konfigurátoru, vyrobit otvory a poradí si i s nestandardními projekty, které se k nim dají posílat prostřednictvím speciálního formuláře.

 

Laserový řez se dá poznat podle lomu světla

 

Jak řezat plexisklo? Kterou metodou zpracování plexiskla si vybrat?

Spojení těchto třech metod znamená, že naše nabídka je velmi všestranná a umožňuje nám vyhovět i složitým objednávkám. V rámci jedné objednávky se dá spojit několik metod zpracování různých tvarů – výsledný projekt bude vyrobený efektivně a precizně a následně bezpečně doručený. Bez ohledu na to, zda potřebujete perfektně hladkou kostku, která poslouží jako dekorace, nebo velké množství malých destiček, které budou prvky komplikovaného zařízení – PlasticExpress vychází vstříc Vašim očekáváním.

Další informace o vlastnostech plexiskla:

Podívejte se na desky z plexiskla, které nabízí společnost PlasticExpress

Váš prohlížeč není podporovaný!

Fungování konfigurátoru nemusí být správné. Pro správné zobrazení této stránky aktualizujte svůj prohlížeč

×