Strojový park

Řezání plexiskla laserem

Disponujeme dvěma laserovými plotry od renomované německé firmy Eurolaser, které umožňují řezání libovolných tvarů z plexiskla – podle výběru klienta. Vysoký výkon umožňuje řez do tloušťky 20 mm při zachování nejvyšší přesnosti dosahující až 0,2 mm. Oba stroje zpracovávají celé desky z plexiskla až do rozměru 2000x3000 mm. Řezání se uskutečňuje prostřednictvím soustředěného horkého laserového paprsku – bezkontaktní technologie minimalizuje riziko poškození materiálu. Během řezání je plexisklo chlazené stlačeným vzduchem, což chrání před vznícením. Stopová množství chemických prvků vylučovaných při tavení jsou okamžitě vstřebávána ventilátorem, díky čemuž jsou plotry příznivé vůči životnímu prostředí. Hrany vyřezaného prvku jsou lesklé a příjemné na pohled.

Řezání plexiskla a polykarbonátu pilou

Panelová pila FK6 330 od rakouské firmy Schelling je nejmodernějším zařízením svého druhu, zaručuje vysokou přesnost řezu dosahující až 0,1 mm na 3 m délky. Stroj dokáže vyřezat libovolné jednotlivé desky z umělých hmot nebo řezat jejich balíky do tloušťky 100 mm. Řezání je na 99 % bezprašné a co je nejdůležitější, mezi jednotlivé tvary se nedostávají piliny. Omezením je však skutečnost, že takové řezání může být vykonáno pouze pod pravým úhlem. Hrana po zpracování je matná a o něco méně estetická než v případě laserového plotru, vyrovnává to však nižší cena a rychlost provedení objednávky.

Řezání polykarbonátu frézou

Frézovací plotr značky Kimla nám umožňuje vyřezávat libovolné tvary z polykarbonátových desek. Po vybrání vhodné frézy stroj zaručuje rychlé a přesné zpracování bez ohledu na tloušťku materiálu. Velký pracovní stůl umožňuje provádět i objednávky na celé desky s rozměry 2000x3000 mm. Fréza neumožňuje pouze řezání desek, ale také jejich gravírování, fasetování hran či také provádění výřezů s určitou hloubkou a plochou.

Diamantové leštění plexiskla

Disponujeme dvěma stroji na leštění plexiskla přírodními diamanty od španělské firmy Bermaq. Díky využití unikátní konstrukce je materiál během zpracování bez pohybu, což znamená, že získáváme vyšší kvalitu opracovávané hrany. Tato technologie umožňuje leštění prvků do délky 2000 mm vzdušnou čarou, kvůli čemuž není možné leštit zaoblené hrany a komplikované tvary – jen ty, které byly vyřezány pod pravým úhlem.

Váš prohlížeč není podporovaný!

Fungování konfigurátoru nemusí být správné. Pro správné zobrazení této stránky aktualizujte svůj prohlížeč

×