Antirám z plexiskla – je to dobrý nápad?

2021-03-01
Antirám z plexiskla – je to dobrý nápad?

Pravděpodobně každý z nás má doma antirám – někdy dokonce více než jeden. Skvěle se hodí k výzdobě stěn fotografiemi nebo plakáty. Co však dělat, když se rozbije ochranné sklo? Znamená to, že si budete muset koupit nový? Ne nutně – v tomto příspěvku Vám ukážeme, jak se díky čirému plexisklu vyříznutému na míru podařilo vdechnout nový život antirámu poškozenému při stěhování.

Plexisklo místo skla v antirámu

Antirám popsaný v tomto článku chránil fotografii v něm umístěnou skleněnou deskou, která je ze své podstaty velmi křehká a náchylná k rozbití. Z tohoto důvodu byla poškozena – sklo se při nárazu roztříštilo a zanechalo ostré hrany a spoustu malých třísek. Když pomineme problémy se vzhledem, nebylo těžké mít nehodu a zranit se. Obsah antirámu má sentimentální a estetickou hodnotu – co můžeme udělat, aby opět zdobil náš byt? Až dosud bylo jedinou možností, jak se s takovou situací vypořádat, pořídit si nový – v poslední době je to však mnohem snazší.

 

Z rozbitého skla zůstalo mnoho střepů

 

Dostupný na webových stránkách konfigurátor usnadňuje nákup prvků z plexiskla, které budou vyřezány do libovolného tvaru a velikosti. V případě našeho příkladu bude zakázka poměrně nekomplikovaná – potřebujeme obdélník z čirého plexiskla. Kromě pohodlí takového řešení – objednávka a platba je okamžitá a odeslání je již během několika desítek hodin – je antireflexní plexisklo vynikající alternativou ke sklu. Po opravě bude antirámeček o polovinu lehčí a mnohem odolnější a samotná fotografie bude jasnější díky vyšší propustnosti světla.

Jak vybrat plexisklo pro antirám?

Nejprve musíme zjistit, jak velký prvek plexiskla potřebujeme. Za tímto účelem měříme přímo zadní stranu rámu nebo přímo skla – pokud to stupeň poškození umožňuje. Když známe rozměry – šířku, výšku a tloušťku - stačí přejít na stránku www.plasticexpress.cz a spustit konfigurátor. V tomto případě se výborně hodí čiré plexisklo (např. PLEXIGLAS® Optical HC) o tloušťce 2 mm řezané pilou. Můžeme si být jisti nejvyšší přesností při výrobě desky s maximální velikostí až 2 x 3 metry. Po výběru materiálu, tvaru a velikosti systém okamžitě určí cenu prvku  –  a to bez nutnosti čekat na cenovou nabídku. Pokračování procesu nákupu je snadné a intuitivní, a webová stránka Vám poradí, co je třeba udělat – vložte produkt do nákupního košíku, vyberte způsob platby a dopravy a zadejte své osobní údaje. A hotovo – zbývá nám čekat na nové „sklo“.

Antirám z plexiskla - stojí za to?

Všechny odesílané součásti jsou během přepravy zabezpečeny pomocí speciálně navržených kartonových obalů. V závislosti na velikosti, hmotnosti a množství plexiskla používáme různá řešení, protože chápeme, že každá zakázka je individuální a vyžaduje individuální přístup. Náš balíček okamžitě poznáte podle pásky s naším logem – kurýr by měl zaklepat na Vaše dveře již za několik dní. Po obdržení a rozbalení zásilky pro jistotu zkontrolujeme, zda se velikost shoduje s velikostí antirámu. Pak odstraňte ochrannou fólii z obou stran, připevněte háčky – a je hotovo! Antirám vypadá jako nový a tentokrát se nemusíme obávat jeho hmotnosti ani rozbití. Bude snazší jej zavěsit na zeď, takže bude dlouho ozdobou domu. Pamatujte, abyste při úklidu nepoužívali čisticí prostředky s chemickými látkami a drsné utěrky, a určitě si zachová svůj ideální vzhled.

Váš prohlížeč není podporovaný!

Fungování konfigurátoru nemusí být správné. Pro správné zobrazení této stránky aktualizujte svůj prohlížeč

×