Plexisklo na balkoně: Myslete na bezpečnost

2021-04-06
Plexisklo na balkoně: Myslete na bezpečnost

Zasklení používané v bytě a na zahradě je skvělý způsob, jak zajistit bezpečnost členů domácnosti, zvýšit atraktivitu interiéru nebo chránit balkon před nárazovým větrem. Toto řešení má však několik nevýhod – sklo je těžké, obtížně se montuje a velmi snadno se poškodí, často se roztříští na ostré střepy. Proto se stále více lidí rozhoduje pro lepší řešení, a to pomocí plexiskla – lehkého, snadno zpracovatelného a mnohem odolnějšího.

Plexisklo místo skla

Může to být balkonové zábradlí s příliš vysokými sloupky, což může být nebezpečné. Je možné, že podobný problém vytvoří zábradlí kopírující schody nebo zábradlí v horním patře. Namísto plýtvání časem a penězi na nový projekt lze tyto problémy vyřešit mnohem snáze. Deska z plexiskla, řezaná dokonale na míru, s otvory pro montáž, lehká a desetkrát pevnější než sklo – to je materiál, který zaručuje bezpečnost nejen pro malé dítě, ale také pro psa nebo kočku. Pokud se sklo rozbije, rozbije se na ostré střepy, které mohou někoho snadno zranit; v případě plexiskla je riziko poškození mnohem nižší, a pokud už se rozbije, rozbije se tak, že to nikomu neublíží.

Plexiskla

Plexisklo navíc může plnit dekorativní funkci, ať už jde o dekorativní vzory nebo různé barvy plexiskla. Tímto způsobem je snadné vyzdobit interiér bez nutnosti nákladné renovace nebo integrování akrylu do designu bytu, který je právě ve výstavbě. Protože laser dokáže řezat doslova jakýkoli tvar, jsme omezeni pouze naší představivostí.

Plexi na balkoně

Plexisklový kryt nemusí být jen způsob, jak zajistit bezpečnost nebo modernizovat design interiéru. Díky vysoké odolnosti proti stárnutí, blednutí barvy, teplotním změnám a UV záření funguje plexisklo dobře i venku. Skvěle poslouží jako kryt při nepřízni počasí, bez ohledu na to, zda jej umístíte podél zábradlí na terase, nebo jako okno v zahradním altánu. Silné poryvy větru již nebudou při relaxaci venku překážkou – volba bezbarvé desky s velmi vysokou propustností světla je zárukou krásného výhledu a ochrany před chladem zároveň. A pokud se váš byt nachází v paneláku nebo činžáku a chybí vám soukromí, barevné panely vyřeší problém zvědavých očí našich sousedů.

Jak namontovat plexisklo na balkon

Kusy z plexiskla jsou k dispozici dokonce ve velikostech 2 až 3 metry, ale dají se řezat na jakýkoli menší tvar a velikost, takže se hodí do každé místnosti. Bez ohledu na to, zda chceme pokrýt balkon velkými obdélníkovými pláty, plánujeme vložit paralelogramové panely do zábradlí souběžného se schody, nebo potřebujeme malé, kulaté dlaždice na ochranu oken v altánu – můžete si být jistí, že panely budou vyrobeny díky našim úzkým rozměrovým tolerancím přesně a budou perfektně pasovat. Spolu s rozměry plexi povrchu bychom měli zvolit vhodnou tloušťku; v případě menší desky (např. 50x50 cm) bude stačit 3 mm bílé plexisklo, nad určitou velikost však stojí za zvážení 5 mm bílé plexisklo, aby byly panely dostatečně pevné.

Přítomnost malých dětí a domácích mazlíčků ještě nemusí znamenat, že musíte dělat kompromisy v otázkách bezpečnosti nebo designu. Bez ohledu na důvody, které nás přesvědčily k použití plexiskla (ať už vevnitř nebo venku), se nemusíme trápit s kompromisy – plexisklo řezané na míru bude perfektní pro každou realizaci.

Další informace o plexiskle:

Podívejte se na desky z plexiskla, které nabízí společnost PlasticExpress

Váš prohlížeč není podporovaný!

Fungování konfigurátoru nemusí být správné. Pro správné zobrazení této stránky aktualizujte svůj prohlížeč

×