Polykarbonát střecha: Bezpečné řešení po dlouhé léta

2021-04-15
Polykarbonát střecha: Bezpečné řešení po dlouhé léta

Pevný polykarbonát čirá, přestože je stavebním materiálem pro profesionální použití, lze použít také v domácím prostředí. Odolnost proti nárazu, nízká hmotnost, certifikát požární bezpečnosti, vysoká transparentnost – tyto vlastnosti polykarbonátových desek znamenají, že se stále více lidí rozhoduje pro jeho použití doma, na zahradě nebo na svém pozemku.

Vlastnosti střešních polykarbonátových desek

Jedním z nejoblíbenějších použití je zastřešení — ne nutně celý dům, ale například verandy, terasy nebo kanceláře. Díky extrémně vysoké odolnosti proti nárazu (25-krát lepší než sklo) se pevný polykarbonát nebojí drsných povětrnostních podmínek, ať už jde o vítr, déšť nebo krupobití. I pro tyto možnosti využití vyhrává klasické plexisklo, nicméně postupně ustupuje polykarbonátu, jehož vlastnosti jsou ještě lepší.

Za zmínku stojí také hmotnost pevného polykarbonátu, je totiž o polovinu lehčí než sklo. To vám umožní ušetřit na materiálu při přípravě konstrukce, na které bude deska umístěna. To pozitivně ovlivní nejen cenu projektu, ale i konečný vzhled — již není třeba hledat kompromisy mezi vlastnostmi a estetikou. Nízká hmotnost také ušetří náklady na dělníky — pláty můžete připevnit sami, ať už pomocí profilů nebo otevírání běžným vrtákem do kovu.

Polykarbonátová nebo plexisklová střecha?

Při stavbě průhledné střechy je velmi důležité chránit se před škodlivým UV zářením. To je další výhoda plastů oproti tradičnímu sklu. Plexisklo samotné je odolné vůči UV paprskům, ale 5 mm pevný polykarbonát je na něj citlivý – pokud tedy není pokryt speciálním ochranným povlakem tak, jako u nás. Polykarbonát současně propouští velké množství světla (90 %), což zaručuje dostatečné osvětlení interiéru a především bezpečnost.

Bezpečnost materiálu také ovlivňuje požární odolnost. Plexisklo se stupněm hořlavosti B2 hoří malým plamenem, který lze snadno uhasit a když už se nějakým způsobem podaří plexisklo zapálit, nekouří a nevypouští toxické látky. Desky s polykarbonátu, klasifikovaný jako materiál typu B1, tj. zpomalovač hoření, je ještě odolnější.

Cena polykarbonátové desky na střechu

Náklady na pevnou polykarbonátovou střechu je obtížné odhadnout, cena do značné míry závisí na tloušťce a ploše střechy. Obecně jde o dražší materiál než plexisklo – to je dáno především jeho větší odolností. Při kombinaci s tvrzeným sklem, které je ve výše uvedené aplikaci nejběžnější alternativou, se však může ukázat, že pevnější polykarbonátové desky je lepším řešením – zvláště pokud ušetříme na dalších materiálech potřebných ke stavbě střechy.

Jakmile se rozhodnete, jaká tloušťka desky z polykarbonátu je pro vás vhodná, stačí použít plný polykarbonát konfigurator v našem internetovém obchodě a zadat požadované rozměry. To vám umožní okamžitě zjistit cenu objednávky, aniž byste museli čekat na nabídku.

Zkontrolujte také:

Další informace o polykarbonátu

Prohlédněte si pevné polykarbonátové desky nabízené společností PlasticExpress

Váš prohlížeč není podporovaný!

Fungování konfigurátoru nemusí být správné. Pro správné zobrazení této stránky aktualizujte svůj prohlížeč

×